III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym Oliviera Roellingera 2020

Dodano: 21-12-2020

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IV Technikum żywienia i usług gastronomicznych – Weronika Bladowska zdobyła III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gastronomicznym Oliviera Roellingera 2020r. Pierwsze miejsce otrzymała Flora Erdélyi z Węgier, zaś drugie Andreas Aristotelous z Cypru.

Przypominamy, że ze względu na pandemię COVID-19 termin konkursu został przesunięty z marca br. na grudzień br. Oprócz terminu konkursu została również zmieniona jego formuła: z konkursu stacjonarnego we Francji na działania online (filmik w języku angielskim). Zadaniem uczestników było przygotowywanie dwóch potraw z ryb i owoców morza, bazujących na produktach zrównoważonego rozwoju. Weronika Bladowska przygotowała przystawkę – „Sałatka z łososia” oraz danie główne – „Łosoś szkocki z przegrzebkami oraz kawiorem z marchwi w towarzystwie świeżych warzyw”.

Filmik można obejrzeć pod poniższym linkiem:

https://drive.google.com/file/d/1-w5KwYmuHQxhWPqBFUkCLGhAfUYIQef8/view?usp=sharing

Weronice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.