Wycieczka integracyjna klasy I Tb

Dodano: 08-10-2020

7 października 2020r. odbył się wyjazd integracyjny klasy I Tb wraz z wychowawcą do CartCenter w Gdańsku, którego celem było poznanie się, wzmocnienie więzi między uczniami w zespole klasowym oraz kształtowanie kompetencji kluczowych i umiejętności współżycia w grupie.
         Młodzież wzięła udział  w profesjonalnym szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z symulacją wypadku komunikacyjnego dzięki uprzejmości Polskiego Związku Motorowego z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
         Kolejnym punktem była integracja grupy i jazda na gokartach na najbardziej innowacyjnym krytym torze gokartowym w Polsce.. Karting  jako sport motorowy – jest sportem o dużym aspekcie wychowawczym i edukacyjnym jak i również socjalno-integracyjnym. Pomaga  budować system wartości, wytyczać granice i uświadamiać czym grozi ich przekroczenie. Uczy także strategii, opanowania i precyzji za kierownicą.
       Uczniowie mieli możliwość skorzystania ze świetnej zabawy i rywalizacji, ale także zmierzenia się ze swoimi przeciwnikami w wyścigu.
Wycieczkę zakończyliśmy w godzinach popołudniowych pełni wrażeń w miłej atmosferze.
Sabina Niklas