Przyszkolny ogródek – „Kwietne łąki”

Dodano: 13-10-2020

W dniu 25 września 2020r., w ramach Akcji Sprzątanie Świata, uczniowie klas pierwszych i drugich założyli przyszkolny ogródek.

Priorytetowym działaniem było założenie łąki kwietnej, która ma stanowić azyl dla wielu owadów miododajnych. Na honorowym miejscu ustawiono hotel dla owadów, który jest owocem ubiegłorocznego konkursu „Razem do Zawodu”.

Uczniowie podczas zajęć biologii uporządkowali teren za budynkiem szkoły a także, tuż obok hotelu, założyli wieloletnią łąkę kwietną. Nasadzono również cebulki wiosennych kwiatów. Na pierwsze efekty swojej pracy będą musieli poczekać do wiosny.

W planach na najbliższą przyszłość jest również założenie rabaty z ziołami, takimi jak oregano, tymianek, koper, pietruszka, lubczyk, z których będą korzystać uczniowie podczas zajęć praktycznych w kuchni.