Wielki Maraton Czytelniczy „Na literackim szlaku” 2020/2021

Dodano: 29-09-2020

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w VI Edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Na literackim szlaku”, realizowanego przez WiMBP w Gdańsku, do którego po raz kolejny przystąpiła nasza szkoła.

Zadanie polega na przeczytaniu 6 książek (wskazanych przez organizatorów) w ciągu 6 miesięcy. Każdy miesiąc kończy się testem ze znajomości przeczytanego tekstu. Wyniki testów sumują się, z czego wyłoniony zostanie zwycięzca Konkursu.

Lektury na rok szkolny 2020/2021:

1.Ryszard Kapuściński, Transsyberyjska, 58 [w tegoż:]Imperium

2.Monika Milewska, Latawiec z betonu

3.Andrzej Pilipiuk, Upiór w ruderze

4.J. R. R. Tolkien, Upadek Gondolinu

5.Paulina Wilk, Znaki szczególne

6.Nicola Yoon, Ponad wszystko

Kolejność czytania lektur co miesiąc wskazują organizatorzy.

Szkolnym opiekunem Konkursu jest Maria Konkel.

Koordynacją wypożyczeń książek zajmuje się p. Hanna Penkowska.

Dodatkowe informacje – w bibliotece szkolnej. Bieżące informacje dla uczestników – w dzienniku elektronicznym.