Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej 2020

Dodano: 21-09-2020

16 września odbył się szkolny etap 24. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Z powodu pandemii terminarz konkursu został zmieniony z wiosennego na jesienny i w znacznej części został przeniesiony w sferę wirtualną (platforma on-line). Zakres tematyczny konkursu obejmował w tym roku: Księgę Liczb oraz 1 List do Koryntian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć.
W zmaganiach wzięło udział około 6200 uczestników z 1200 szkół, w tym także uczniowie naszej szkoły:
Drywa Karolina (IV T)– Kostuch Weronika (IV T)– Brylowska Oliwia (II T d)– Pryczkowski Wojciech (II T d)
Najwyższy wynik uzyskała Drywa Karolina, której niestety zabrakło jedynie 2 punkty, aby przejść się do kolejnego etapu (diecezjalnego).
Do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej zachęcał również papież Franciszek: “Niech ten czas Bożej rywalizacji obfituje głębią przeżyć religijnych, bogactwem przemyśleń, skupieniem, zdobywaną wiedzą i ewangelicznym entuzjazmem”.
Podziękowania dla wszystkich uczestników za podjęcie wyzwania.

Sabina Niklas