Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

Dodano: 14-09-2020

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie dnia 1 września 2020r., uroczystym apelem o godz. 9.00 przed budynkiem szkoły, zainaugurował nowy rok szkolny – 2020/2021. Przybyłych na tą chwilę uczniów klas I – Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia, nauczycieli i rodziców, przywitała serdecznie dyrektor szkoły Elżbieta Świętoń.

Ten rok, z powodu uciążliwości organizacyjnych, związanych z trwającą pandemią koronawirusa, zapowiada się nietypowo, dlatego szczególne życzenia pani dyrektor dotyczyły zdrowia uczniów i nauczycieli, a także spokoju i bezpieczeństwa. W swoim przemówieniu pani dyrektor przedstawiła zasady obowiązujące w szkole, dotyczące przestrzegania higieny. Uświadamiała, że życie i zdrowie i jest najważniejsze – dlatego ważne, by nikt nie narażał siebie i innych, w tym swoich bliskich oraz aby by wszyscy się wzajemnie szanowali.

Społeczność szkolna minutą ciszy uczciła w tym dniu ofiary i poległych w czasie II wojny światowej, a uczennica kl. IV T Katarzyna Pryczkowska przybliżyła sylwetkę patrona szkoły.

Pierwszoklasiści mieli na apelu okazję poznać swoich wychowawców i grono pedagogiczne. W tym roku szkolnym opieką wychowawczą obejmują uczniów następujący nauczyciele:

kl. I Ta Agnieszka Grzegorzewska,

kl. I Tb Sabina Niklas,

kl. III T Bernadeta Pruszak,

kl. I BSa Mateusz Jancen,

kl. I BSb Karina Zielonka.

Do kadry pedagogicznej dołączyli też nowi nauczyciele: Krystyna Plata i Aneta Szeląg (przedmioty zawodowe – weterynaryjne), Wioletta Byczkowska (przedmioty hotelarsko – gastronomiczne), Bernadeta Pruszak (j.polski), Magdalena Gojtowska (j.niemiecki), Dorota Nawrot – Caravelli (j.angielski), Justyna Plichta (religia).

W tym dniu w godzinach późniejszych odbyły się też spotkania uczniów starszych klas z wychowawcami – w salach lekcyjnych.

Wszystkim życzymy pomyślności i sukcesów w nowym roku szkolnym, oraz wiele radości z kontaktów międzyludzkich, które przed wakacjami tak bardzo ograniczała pandemia i naucznie zdalne.