Wyjazd edukacyjny klasy II T

Dodano: 04-03-2020

W dniu 21.02.2020r. klasa II technikum pojechała z panią Agnieszką Głodowską na wycieczkę do Gdyni, podczas której uczestniczyła w warsztatach „Akademii Licealisty”, pn. „Wiktymologia – jak nie stać się ofiarą przestępstwa”, w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu. Prowadzącym warsztaty był dr Wojciech Wosek, były funkcjonariusz policji. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat wiktymologii i kryminologii, oprócz tego dowiedzieli się, kto najczęściej staje się ofiarą przestępstwa, jakie czynniki wpływają na to wpływają oraz co robić, aby zminimalizować ryzyko.

Po zajęciach w WSBiA, uczniowie pojechali do hotelu Mercure w Gdyni, gdzie obejrzeli obiekt z pracownikami działu sprzedaży. Uzyskali sporo informacji na temat pracy w hotelu, czym przyciąga się klientów i co odróżnia ten hotel od innych w okolicy. Zobaczyli apartament, pokoje i sale konferencyjne. Podczas spotkania uczniowie dostali wiele przydatnych rad, dotyczących ich zawodu. Ponadto zapoznali się z usługami dodatkowymi, takimi jak basen czy prasowalnia. 

Sprawozdanie napisała: Zuzanna Baranowska