Działania Wolontariatu – luty 2020

Dodano: 07-03-2020

18 lutego 2020r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kartuzach odbyły się warsztaty wolontariackie pt. „Filcowe zabawki”. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń”, we współpracy z Klubem Wolontariatu „Warto”, brali udział  w zajęciach, podczas których pracownicy Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach przybliżyli historię powstawania zabawek na terenie Kaszub.
Podopieczni GOPS wraz z rodzicami, pod czujnym okiem instruktora oraz wolontariuszy Wiktorii Formeli (IT b) i Dawida Deyka (IT b), przygotowywali własne filcowe pluszaki.

Zajęcia miały nie tylko walor rekreacyjny, ale przede wszystkim profilaktyczno-edukacyjny. Uczestnicy mieli możliwość poznania fragmentu historii Kaszub, ale także mogli wspólnie spędzić czas w kreatywny, twórczy sposób.