Obchody 100-lecia przyłączenia Pomorza do Rzeczypospolitej

Dodano: 11-02-2020

W dniach 7 – 8 lutego 2020r. nasza szkoła włączyła się w powiatowo-gminne obchody 100 rocznicy przyłączenia Pomorza w granice Rzeczypospolitej.

W piątek 07.02.2020r. trzyosobowa reprezentacja ZSP Somonino – Wiktoria Bigus, Weronika Bladowska i Jaś Leyk, pod kierunkiem pana Roberta Zielińskiego, uczestniczyła w Konkursie „Niepodległe Pomorze” (realizowany w LO nr 1 w Kartuzach), skierowanym do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych powiatu kartuskiego. Uczniowie wykazali się rozległą wiedzą na temat sytuacji w regionie w latach 1914 – 1923 oraz „zaślubin Polski z Morzem”. Nasza drużyna, po wyrównanych zmaganiach i zaciekłej dogrywce, zdobyła czwarte miejsce.

W sobotę 08.02.2020r. poczet sztandarowy (Martyna Brzezińska, Agata Brzezińska, Dawid Deyk) z opiekunem (Robert Zieliński) reprezentował nas podczas oficjalnych uroczystości samorządowych w Kartuzach.