Sami swoi w koglu-moglu: warsztaty „Drób i ryby w kuchni świątecznej” – 07.12.2019

Dodano: 18-12-2019

 W sobotę 7 grudnia 2019r. w ZSP w Somoninie odbyły się 4 i ostatnie w tym roku warsztaty gastronomiczne dla społeczności lokalnej, realizowane w ramach projektu „Sami Swoi w Koglu-Moglu”.

Tematem warsztatów było hasło „Drób i ryby w kuchni świątecznej”. W zajęciach wzięło udział 15 uczestników oraz 4 uczniów naszej szkoły, jako wolontariusze. Zajęcia poprowadził ceniony w branży gastronomicznej kucharz, należący do Stowarzyszenie Kucharzy Polskich –  pan Kazimierz Żołnowski. Pod jego czujnym okiem sporządzono: zupę rybną, gulasz z łososia w sosie miętowym, łososia w jarzynach, faszerowanego kurczaka  i klasyczny kotlet de volaille. Uczestnicy samodzielnie wykonywali wszystkie potrawy, tym większa była ich radość i zadowolenie z nabytej wiedzy i umiejętności.

Celem projektu „Sami Swoi w Koglu Moglu” było zwrócenie uwagi lokalnej społeczności na wpływ jakości odżywiania na zdrowie. Zamierzaliśmy to osiągnąć przez edukację rodziców i ich dzieci,  a następnie praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy – wspólne gotowanie.

Podsumowując projekt:

  • Odbyły się 4 spotkań tematycznych:

– „Drób i ryby w kuchni świątecznej”,

– „Zdrów jak Ryba” i „Z cukrzycą  też może być  życie słodkie”,

– „Drób na co dzień i od święta. Dieta wysokobiałkowa”,

– „Celiakia – odkrywamy morze możliwości. Dieta bezmięsna”.

  • W warsztatach wzięło udział 80 osób (w tym uczniowie wolontariusze).

W projekt zaangażowały się nauczycielki A.Głodowska, A. Drzewiecka i J. Skrzypkowska.