I etap ECO-Konkursu za nami!

Dodano: 02-12-2019

2 grudnia 2019r. zakończył się I etap  EKO – KONKURSU, polegający na zbiórce plastikowych nakrętek przez uczniów wszystkich klas naszej szkoły. Zbiórka, pod patronatem Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń”, przeszła najśmielsze oczekiwania, ponieważ w ciągu kilku zaledwie tygodni zebraliśmy ponad  380 kilogramów plastikowych korków!!!
Zbieramy wszystkie plastikowe nakrętki – bez względu na kształt i kolor (po produktach spożywczych czy chemii gospodarczej), które przeznaczone są na wsparcie ciężko chorej Alicji. Środki zebrane z nakrętek pozwolą zakupić kaloryczne suplementy dla dziewczynki, a także wesprzeć domową, prywatną rehabilitację.
Kolejne ważenie, a zarazem zakończenie i podsumowanie konkursu odbędzie się 8 stycznia 2020r. Przypominamy, że klasa, która na koniec semestru zbierze najwięcej nakrętek WYGRYWA BILETY DO KINA (dla całej klasy).
Oto wyniki podsumowujące pierwsze ważenie – I etap:
– I Ta  – 54,2 kg
– I Tb – 51,8 kg
– IV T – 50,8 kg
– I Td – 42,6 kg
– III T – 32,2 kg
– IIIBSb – 29,4 kg
– I Tc – 27,4 kg
– II T – 24,8 kg
– IBSd – 23,8 kg
– I BSc – 23,4 kg
– III BSa –11,4 kg
– I BSb – 11,2 kg
– I BSa ————
-II BSa————-
-II BSb————-
Razem: 383,0 kg
Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i  motywację, a także za ducha rywalizacji i organizacji całej społeczności szkolnej. Szczególne podziękowania skierowane są przede wszystkim do wolontariuszy, którzy ważyli, protokołowali oraz byli odpowiedzialni za nadzór nad akcją: Jasia Leyka (IIIT),  Weroniki Apostoł (I Ta) oraz Katarzyny Roszkowskiej (I Tb) pod opieką p. Sabiny Niklas i p. Kariny Zielonka. W najbliższą środę (4 grudnia) plastiki będą przekazane ojcu Alicji, a następnie fundacji wspierającej leczenie i rehabilitację.