Gwiżdże 2019

Dodano: 21-12-2019

Jak co roku, grudniową porą do okolicznych przedsiębiorców i szkół wyruszyły nasze „Gwiżdże”. W piątek 20.12.2019r. radosna grupa kolędników, z panią dyrektor Elżbietą Świętoń, odwiedziła firmy Radbur i Artstal Somoninie oraz Przedszkole Aniołek w Kiełpinie, kultywując kaszubskie tradycje i upowszechniając Europejską Strategię Umiędzynarodowienia ZSP w Somoninie. Był też obowiązkowy występ w naszej szkole – podczas apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

W roku szkolnym 2019/2020 wyruszyliśmy w nowym składzie. Zaszczytne role kaszubskich „Gwiazdek” przejęli uczniowie klasy I Tb. Nad ich przygotowaniem czuwała pani Judyta Ducher, a ruch sceniczny i ogólny wyraz artystyczny, to zasługa niezastąpionego i wspierającego nas od lat pana Macieja Urbana.

Wielkie podziękowania należą się też panu Eugeniuszowi Szutenbergowi, który poświęcił nam czas i towarzyszył grupie podczas prób i występów, grając na akordeonie.

Przysmaki do kosza Baby – pachnące ozdobne pierniki, którymi częstowała – upiekli i udekorowali uczniowie klasy I Td, pod nadzorem pani Joanny Skrzypkowskiej.

A oto nasi Gwiżdże:

Policjant – Patryk Sela

Łobuzy – Karolina Dominik i Weronika Sobisz

Dziad i Baba – Nikodem Pozorski i Kinga Drewa

Kominiarz – Eryk Blok

Koza – Wiktoria Wesołowska

Koń – Dawid Deyk

Bocian – Patrycja Głodowska

Gwiazdor – Jakub Brzeski

Śmierć – Patrycja Formela

Anioł – Oliwia Czaja

Diabeł – jedyny weteran grupy – Jaś Leyk (III T)

Kaszubka – Kasia Roszkowska.

Liczymy, że zabawa i tańce z „Gwiżdżami” przyniosły dużo pozytywnych wrażeń.

Do zobaczenia za rok!