Goście z SP w Mirachowie w naszej szkole – 06.11.2019r.

Dodano: 14-12-2019

Dnia 6 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie odbyły się zajęcia dla 12 osobowej grupy uczniów klasy II SP w Mirachowie. Uczniowie brali udział w „Matematycznych Kangurach”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach rozwijających umiejętności matematyczne i gastromiczne. Eksperymenty i zagadki matematyczne rozwiązywały pod okiem p. Moniki Dobke, we współpracy z uczniami z klasy II TŻiUG, zaś zajęcia gastronomiczne prowadziła p. Joanna Skrzypkowska z uczniami klasy III BS b.

Mali goście przygotowali pizzę, babeczki oraz ptysie, które później ochoczo spałaszowali, częstując opiekunów oraz młodzież naszej szkoły.

Po degustacji dzieci miały czas na obejrzenie szkoły oraz zabawy integracyjne. Na zakończenie pobytu wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy.