Wycieczka edukacyjna klas II i III TŻ

Dodano: 26-11-2019

W czwartek dnia 21.11.2019 odbyła się wycieczka w ramach projektu pt. ,,Edukacja ekologiczna na obszarach rybackich – wsparcie prowadzenia spójek edukacji o regionie’’. Zajęcia edukacyjne z ekologii zrealizowane zostały w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie. Udział brali uczniowie klasy II TŻ i III TŻ wraz z opiekunem – panią wicedyrektor jak i nauczycielką biologii, Krystyną Herzberg. Celem warsztatów była aktywizacja i edukacja poprzez zmotywowanie do pogłębienia wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska.

Uczniowie zostali podzieleni na trzy zespoły. Wysłuchali prelekcji pani Marty Sominkina temat dbania o środowisko naturalne w domu, segregacji śmieci, recyklingu, ekologicznych materiałów. Następnie, korzystając z aplikacji „Zdrowe Zakupy”, uczestnicy warsztatów sprawdzali zawartość substancji szkodliwych jak i zdrowych dla organizmu człowieka w podstawowych produktach spożywczych. Przydzielali odpowiednie odpadki do wyznaczonych koszy na śmieci. Udowodnili, że woda bezpośrednio z kranu jest zdrowa i można ją pić. Projektowali etykietę, zachęcającą do picia wody z kranu.

Następnym etapem warsztatów był wyjazd do gospodarstwa rybnego pana Radosława Jankowskiego w Stryszej Budzie. Właściciel w ciekawy sposób prezentował ryby, m.in. jesiotra, jedną z najstarszych ryb na świecie, mogącą dożyć nawet do 80 lat. Wyjazd edukacyjny był niezwykle inspirujący. Uczniowie kl. II i III Technikum już niedługo wezmą udział w kolejnych warsztatach we Władysławowie.