Terenowa lekcja biologii

Dodano: 06-11-2019

W październiku 2019r. uczniowie klas pierwszych Technikum uczestniczyli w terenowych lekcjach biologii, zorganizowanych przez p. Adrianę Wenzel.

22 października 2019r. uczniowie klasy I Ta, zaś 23 października – klasy I Tb wraz z opiekunami p. Grażyną Walkusz, Moniką Dobke oraz Adrianą Wenzel udali się do Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo.

Na terenie leśnego kompleksu uczniowie brali udział w zajęciach w duchu „Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju”. Poznawali zagadnienia związane z wykorzystywaniem lasu do celów gospodarczych, w myśl hasła „drewno dla lasu, dla ludzi”. Po krótkim wprowadzaniu teoretycznym, dokonanym przez edukatora, uczniowie z zadaniami i wskazówkami, wybrali się na spacer po leśnej ścieżce, aby poznawać bogactwo przyrodnicze regionu.