Wystawa zwierząt hodowlanych – Bolesławowo, IX 2019r.

Dodano: 06-10-2019

Dnia 28 września 2019 roku uczniowie klas pierwszych Technikum weterynarii wraz z opiekunami panią Patrycją Śniegowską oraz panem Remigiuszem Kąkolem wybrali się do Bolesławowa na regionalną kociewską wystawę i pokaz zwierząt hodowlanych.

Po dotarciu na miejsce młodzież miała okazję zwiedzić obiekt Zespołu Szkół Rolniczych i Centrum Kształcenia Praktycznego imienia Józefa Wybickiego, który jest głównym ośrodkiem kształcenia w zakresie rolnictwa na terenie województwa pomorskiego.

Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak już VI Pomorska Wystawa Bydła Mlecznego. Współorganizatorami tego wydarzenia byli: Pomorski Związek Hodowli Bydła Mlecznego w Gdańsku oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Po przyjeździe na wystawę podzieliliśmy się na grupy i zaczęliśmy zwiedzanie. Mieliśmy okazję zobaczyć nie tylko bydło, lecz także różne rasy koni, ptactwo, owce, króliki, a nawet dziki. Wystawa była prowadzona w bardzo miłej atmosferze, dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy na temat zwierząt. Każdy mógł doświadczyć kontaktu ze zwierzęciem, zrobić zdjęcie, pogłaskać lub uzyskać dodatkowe informacje na jego temat.

Na wystawie mieliśmy możliwość porozmawiania z ludźmi zajmującymi się zwierzętami hodowlanymi na co dzień, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem. Dostaliśmy także ciekawe broszury i albumy z gatunkami zwierząt.

Czas spędzony na wystawie był ciekawym doświadczeniem, a możliwość zobaczenia tak wielu zwierząt gospodarskich w ciągu jednego dnia, młodzież z pewnością będzie długo wspominać.