„Szkolny bar” na cele charytatywne

Dodano: 17-10-2019

W związku z obchodzonym 13 października Międzynarodowym Dniem Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej, Szkolny Klub Wolontariatu „Pomocna Dłoń” zorganizował akcję charytatywną, wspierającą budowę Kartuskiego Hospicjum Caritas.

Dnia 17 października 2019r. wolontariusze i grupa kucharzy naszej szkoły, pod opieką p. Sabiny Niklas, p. Kariny Zielonka i p. Agnieszki Głodowskiej, przygotowali gofry, tosty, ciasta oraz fit-soki (naturalnie wyciskane) i smoothie, które sprzedawali podczas przerw uczniom i nauczycielom. Całkowity dochód ze sprzedaży pyszności przeznaczony została rzecz na Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas.

Organizatorzy akcji zwrócili również uwagę na ekologiczne opakowania (papierowe tacki czy szklane kubeczki), w których podawane były soki i inne smakołyki. Ekologia i ochrona planety to również dla naszych wolontariuszy jeden z ważniejszych priorytetów, dlatego zwracają uwagę na to, w co pakują, jak przechowują oraz podają żywność.

Dziękujemy nauczycielom, uczniom oraz całej społeczności szkolnej za włączenie się akcję i wsparcie tak szlachetnego celu. Szczególne podziękowania skierowane są do uczniów klasy III BSb – Natalii Plichta, Patrycji Elgert, Natalii Neumueller oraz uczniów klasy klasy I Td – Martyny Formela, Wiktorii Domaros, Roksany Skorowskiej i Agaty Zaborowskiej i wielu innych, którzy pomagali w organizacji tego dnia.