Światowy Dzień Turystyki 2019

Dodano: 04-10-2019

Dnia 27 września 2019 odbył się w szkole Światowy Dzień Turystyki. Dzień ten, obchodzony od 1979 roku we wszystkich rejonach globu, ma na celu uświadomienie społeczeństwu, jak wielkie znaczenie ma turystyka we wzmacnianiu wzajemnego zrozumienia między narodami.

Szkolne obchody miały w tym roku przybliżyć młodzieży klas pierwszych założenia projektu Erasmus + realizowanego przez naszą szkołę oraz zachęcić uczniów do aplikowania na staże zagraniczne.

Młodzież, która uczestniczyła w bieżącym roku w stażach  w Turcji, Belgii, Portugalii, Hiszpanii, Grecji i Włoszech oraz na Malcie, dzieliła się swoimi doświadczeniami, opowiadając o przebiegu stażu,  zadaniach zawodowych, formach przygotowania kulturowego oraz własnych odczuciach.

Uczniowie klas pierwszych mieli możliwość zadawania pytań oraz wymiany opinii z uczestnikami stażu oraz opiekunami.

Dużą atrakcja dla uczestników Światowego Dnia Turystyki był pokaz kuchni włoskiej i portugalskiej, przygotowany przez Kazimierza Żołnowskiego. Młodzież mogła zobaczyć sposób przygotowania i posmakować dań typowych dla Włoch i Portugalii, czyli spaghetti bolognese oraz paella z owocami morza i drobiem.

Założony cel organizacji w szkole  Światowego Dnia Turystyki został osiągnięty. Młodzież klas pierwszych zainteresowana jest wyjazdami na staże oraz chce poznawać inne kraje i kultury.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po dokumenty aplikacyjne.