Sami swoi w koglu-moglu – warsztaty „Celiakia – odkrywamy morze możliwości. Dieta bezmięsna z bogactwem warzyw”

Dodano: 06-10-2019

5 października 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie po raz trzeci odbyły się warsztaty realizowane przez Stowarzyszenie na rzecz promocji i profilaktyki zdrowia, współfinansowane przez Powiat Kartuski. Tematem warsztatów było hasło: „Celiakia – odkrywamy morze możliwości. Dieta bezmięsna z bogactwem warzyw”. Uczestnicy warsztatów doskonalili się pod kierunkiem renomowanego mistrza kucharskiego, a równocześnie „Najlepszego kucharza województwa pomorskiego” – pana Kazimierza Żołnowskiego, zaś przygotowaniem wolontariuszy zajęła się pani Alicja Drzewiecka.

            13 uczestników i 9 uczniów w roli wolontariuszy poznawało i doskonaliło tajniki sztuki kulinarnej w sporządzaniu potraw w diecie bezglutenowej i bezmięsnej. Przed warsztatami kulinarnymi uczestnicy wysłuchali prezentacji na temat celiakii oraz wpływu mięsa na organizm człowieka. Poznali znaczenie glutenu, objawy celiakii, zasady żywienia w diecie bezglutenowej, produkty zabronione i dozwolone w diecie bezglutenowej, produkty oraz ciekawostki na temat diety bezmięsnej, źródła białka w diecie bezmięsnej oraz zasady znakowania produktów bezglutenowych na opakowaniach. Po wykładzie wszyscy uczestnicy wraz z wolontariuszami przyrządzali w kuchni potrawy, takie jak: popękane ciasteczka z mąki gryczanej, gołąbki jarskie z sosem pomidorowym, krem z dyni z mlekiem kokosowym, placuszki z cukinii oraz pizzę bezglutenową z różnymi dodatkami.

            W trakcie warsztatów uczestnicy dokonywali oceny przyrządzonych przez siebie potraw, wymieniali się spostrzeżeniami i w dobrych nastrojach planowali następne, ostatnie spotkanie, na które serdecznie zapraszamy – w grudniu.