Pola Nadziei – sadzenie żonkili 2019

Dodano: 15-10-2019

Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum, wsparcie budowy Kartuskiego Hospicjum „Caritas” oraz rozwój wolontariatu. W ramach akcji  Pól Nadziei wolontariusze naszej szkoły we wtorkowe słoneczne południe (15.10.2019r.) sadzili w szkolnym ogrodzie cebulki żonkili, które są symbolem niezachwianej nadziei. Inicjatywa ta ponad 70 lat temu narodziła się w Wielkiej Brytanii, jej ideą jest przede wszystkim edukacja  i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorych. 
         Akcja ta przypominać ma nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie choroby. Co roku – w październiku tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile, jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi na tę chorobę. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na budowę stacjonarnego Kartuskiego Hospicjum „Caritas”. Żółte kwiaty żonkili, od starożytności symbolizują nadzieję na nowe życie, odrodzenie, a w tradycji chrześcijańskiej – triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Poprzez swoją barwę, subtelność i zapach te wiosenne kwiaty uświadamiają także kruchość i ulotność życia. pierwsze polskie Pola Nadziei zakwitły w 1998r. w parkach Krakowa. Dla wielu jednak cebulka jest wspomnieniem bliskich, którzy zbyt wcześnie odeszli.
        Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy przynieśli cebulki żonkili do koordynatora Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” p. Sabiny Niklas oraz p. Agnieszki Głodowskiej, a także tym, którzy sadzili je wspólnie z wielką pasją i oddaniem: Sandrze Drążkowskiej (4T); Klaudii Niemc (4T); Agacie Zimmermann (4T); Jasiowi Leykowi (3T); Weronice Apostoł (1Ta); Aurelii Peplińskiej (1Tb); Wiktorii Wesołowskiej (1Tb); Weronice Sobisz (1Tb); Kasi Roszowskiej (1Tb); oraz Patrycji Głodowskiej (1Tb).

Sabina Niklas