Zbieramy cebulki żonkili na Pola Nadziei

Dodano: 29-09-2019

Ogólnopolska kampania POLA NADZIEI ma wymiar społeczny, ponieważ dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – także uczniów naszej szkoły – rośnie w społeczeństwie i najbliższym środowisku świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i ciepiącym.
           Nasi cudowni wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” jak zwykle i tym razem nie zawiedli, ponieważ 29 września w ramach kolejnej  jesiennej edycji Pól Nadziei kwestowali w Skorzewie, wspierając tradycyjnie budowę Kartuskiego Hospicjum Caritas w Kartuzach. Szczególne podziękowanie skierowane jest do uczniów: Katarzyny Roszkowskiej (1Tb), Wiktorii Formela (1Tb), Jana Leyka (3T) i Miłosza Reglińskiego (3BSb), którzy propagują ideę opieki hospicyjnej.
           Ruszyła akcja sadzenia  cebulek żonkili przed naszą szkołą, a wydarzenie to jest związane z przypadającym 13 października Międzynarodowym Dniem Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej. Sadzenie cebulek to przede wszystkim gest solidarności z osobami znajdującymi się w terminalnym okresie choroby nowotworowej – to trudne chwile dla pacjentów i ich rodzin, które potrzebują wsparcia.
           Pola nadziei to nie tylko sadzenie żonkili, ale głównie akcja edukacyjno – szkoleniowa, dzięki której w kolejnych szkołach powstają grupy charytatywne, tworzące zespoły wolontariuszy.  Zatem zachęcamy wszystkich o ciepłym i otwartym sercu do włączenia się w akcję wspierania Kartuskiego Hospicjum Caritas i przynoszenie cebulek żonkili do p. Sabiny Niklas, które już niebawem wspólnie zasadzimy w szkolnym ogrodzie. Niech sadzenie żonkili przyciągnie tych, którym idea wparcia hospicyjnego jest bliska sercu, a wiosną zakwitną z nich Pola Nadziei – przypominające, że życie ludzkie jest kruche i delikatne jak kwiat.
          Gorąco zapraszamy także 13 października na koncert „DWA ŚWIATY”, gdzie wystąpi zespół „Exodus 15” w Kościele Św. Wojciecha w Kartuzach o godz. 19.00.

S.Niklas