Wycieczka klasy III T 2019/2020

Dodano: 25-09-2019

W poniedziałek 23.09.2019 klasa III T, z wychowawcami –panią Martyną Grzędzicką i panem Remigiuszem Kąkolem – udała się na wycieczkę edukacyjną do Gdańska. Po wygodnej podróży Pomorską Koleją Metropolitalną poszliśmy na seans filmowy w kinie HELIOS Metropolia. Film „Downton Abbey” to nie tylko znakomita rozrywka, ale również pomoc w nauce języka angielskiego. Podczas dwugodzinnego seansu mogliśmy szlifować kompetencje językowe poprzez wsłuchiwanie się w najlepsze brytyjskie akcenty. Zanurzyliśmy się w brytyjskiej kulturze. Byliśmy świadkami spektaklu rytuałów od lat kształtujących relacje między służbą a domownikami, w żyłach których płynie arystokratyczna krew.

Po filmie, spacerując ulicą Długą przeszliśmy do Bazyliki Mariackiej. W tej największej w Europie świątyni wybudowanej z cegły podziwialiśmy liczne dzieła średniowieczne (m.in. Piękną Madonnę Gdańską, Pietę, Ołtarz Koronacji Marii oraz ołtarz św. Barbary). Punktem kończącym wizytę w Bazylice było miejsce spoczynku prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Chwilą zadumy i słowami wspomnienia przy urnie tragicznie zmarłego prezydenta, oddaliśmy hołd osobie, która prowadziła politykę otwartą na różne grupy społeczne. Paweł Adamowicz doceniał wartość różnorodności kulturowej, odwołując się przy tym do wartości chrześcijańskich. Był zaangażowany we wdrożenie miejskiego programu integracji imigrantów. Wykreował otwarty na różnorodność, tolerancyjny i aktywnie rozwijający się Gdańsk.

Nasza wycieczka do Gdańska była bardzo udana.

Uczniowie klasy III T