XVIII Targi Nauki i Kultury „Gombrowiczowskie wariacje na temat Moniuszki”

Dodano: 10-06-2019

W czwartek 30 maja 2019r.  w Kartuzach odbyły się XVIII Targi Nauki i Kultury „Gombrowiczowskie wariacje na temat Moniuszki”.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie przygotowali stoisko, na którym można było kolorować groteskowe obrazki, podziwiać świat karykatury według współczesnych Gombrowiczów oraz degustować kolorowe napoje rodem z „Ferdydurke” oraz dania kuchni sarmackiej. Ponadto uczniowie Technikum zaprezentowali strategiczne gry planszowe a także pokaz mody recyklingowej. Jako „Hrabina do schrupania” wystąpiła Daria Rychert, a towarzyszył jej Mr. Kurant, którym został Damian Richert.

Impreza adresowana była do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu, którzy wykazali się kreatywnością, spontanicznością, młodością.