Wielki sukces Martyny Bladowskiej, uczennicy kl. II Technikum w Powiatowym Konkursie Literackim „Słowotok” w Chmielnie

Dodano: 10-06-2019

w Powiatowym Konkursie Literackim „Słowotok” w Chmielnie

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbyło się rozdanie nagród literackich w konkursach „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno” oraz „Słowotok”, organizowanych przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”(maj 2019r.).

Laureaci konkursu „Słowotok” są autorami prozy do pięciu stron A4. Mile widziany był wątek kryminalny. Prace w tych kategoriach oceniało jury w składzie: Paweł Pytka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Staniszewie (przewodniczący), Iwona Pek – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1w Kartuzach oraz Anna Stefanowska – poetka i nauczyciel. Zaś nagrody wręczali: Aleksandra Kuczkowska jako przedstawiciel Starostwa, a także przewodniczący jury Paweł Pytka oraz organizator Piotr Chistowski.

W kategorii „Szkoły Ponadgimnazjalne” nagrody otrzymali:
1 miejsce za utwór „Tajemnica gór” – Wiktoria Głodowska (ZSTwKartuzach)
2 miejsce za utwór „Anioł Stróż” – Martyna Bladowska (ZSPwSomoninie)
3 miejsce za utwór „Nonsens” – Julia Steinka (ZSZiOwKartuzach)

Wyróżnienie za utwór „Rozbity wazon” – Patrycja Kalkowska(ZSZiOwKartuzach).

Paweł Pytka w imieniu całego jury pogratulował laureatom, a także podkreślił wysoki poziom prac. Życzył wszystkim, aby spotkać się tutaj, na scenie, za rok. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody książkowe, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach dodatkowo statuetki.