„Na literackim szlaku” – IV Ogólnopolski Wielki Maraton Czytelniczy 2018/2019

Dodano: 10-06-2019

Kolejny już raz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wzięli udział w Ogólnopolskim Wielkim Maratonie Czytelniczym „Na literackim szlaku”. W IV edycji sześć uczennic (z kl. I Technikum, II Technikum i IV Technikum) czytało od września 2018 do marca 2019 sześć wskazanych przez organizatorów książek, m. in. utwory „Więzień labiryntu”, „ Dom nad rzeką Loes”, „Czereśnie będą dziczeć”, „Wampir z M3”, „Straż! Straż!”. Treść utworów, ekspresyjny język, emocje, zmienność nastrojów, zaskakujące zakończenia tekstów literackich zaspakajały wyobraźnię i głód piękna. Jednocześnie zachęcały do lektury, tworzyły podstawy dobrych nawyków czytania oraz pewnej kultury czytelniczej.

Niektóre uczennice tak rozbudziły w sobie ciekawość czytelniczą, że po raz czwarty wzięły udział w maratonie, który zakończył się wielkim sukcesem. Paulina Formela została finalistką Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Na literackim szlaku”. Gratulujemy! Zachęcamy kolejne osoby, aby „wędrowały z książką przez życie”.