Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym La Cucina Italiana

Dodano: 09-04-2019

3 kwietnia 2019r.  nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym  La cucina italiana: „La cucina italiana – magia in cucina – Kuchnia włoska – magia w kuchni”,  który odbył się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskim w Gdańsku. Naszą szkołę reprezentował uczeń z klasy III Technikum żywienia i usług gastronomicznych – Przemysław Birr.

               Do konkursu zakwalifikowało się 9 szkół.

           Zadaniem uczestników było w czasie 90 minut, przygotować oraz podać przystawkę i danie główne w trzech porcjach. Do kryteriów oceniania należało: przygotowanie stanowiska pracy, czystość i higiena pracy, umiejętności organizacyjne i zużycie produktu, gospodarka odpadami, prawidłowa technika obróbki produktu, poziom umiejętności i różnorodność technik, estetyczny wygląd i kolorystyka, proporcjonalność kompozycji, balans smaku oraz struktura elementów potrawy.

            Przemek przygotował na przystawkę – Łososiowy zawijas z sosem bazyliowym i orzechową posypką. Z kolei na danie główne – Gołąbek z łososiem podany w bulionie warzywnym z grillowaną cukinią. 

            Pierwsze miejsce uzyskał Zespół Szkół Hotelarsko–Gastronomicznych w Gdyni. Drugie miejsce zajął Zespól Szkół Gastronomiczno–Hotelarskich w Gdańsku. Na trzecim miejscu uplasował się Zespól Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie. Z kolei  Przemek uzyskał wyróżnienie za danie główne.

            Dzięki wzięciu udziału w konkursie uczeń mógł doskonalić oceny własnych umiejętności zawodowych, pogłębić wiedzę na temat produktów regionalnych i tradycyjnych kuchni włoskiej, rozwinąć zawodowe zainteresowania, przezwyciężyć stres, nawiązać nowe kontakty z kucharzami i rówieśnikami oraz rozbudzić pomysłowość, inicjatywność i kreatywność.

           Uczniowi gratulujemy uzyskania wyróżnienia w konkursie oraz wzięcia udziału w takim konkursie i życzymy powodzenia w kolejnym roku. Uczniowi towarzyszyła i wspierała pani Beata Kramp, zaś przygotowania merytoryczne nadzorowały panie Alicja Drzewiecka i  Joanna Skrzypkowska.