Wielkanocna Zbiórka Żywności 2019

Dodano: 09-04-2019

Wielkanocna Zbiórka Żywności w tym roku odbyła się w dniach 5-6 kwietnia. Akcja organizowana jest przez  Banki Żywności, w ponad 400 miastach Polski, na terenie blisko 2,5 tysiąca sklepów spożywczych. Do dzielenia się żywnością z potrzebującymi zachęcali także wolontariusze naszego Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” kwestując 5 kwietnia 2019r. w dyskoncie „Biedronka” w Somoninie.

W ubiegłym roku, dzięki ofiarności darczyńców, wolontariusze zebrali przez dwa dni Wielkanocnej Zbiórki Żywności 358 ton artykułów spożywczych, które trafiły do około 180 tysięcy osób potrzebujących. Banki Żywności są gotowe przyjąć i przekazać znacznie więcej produktów spożywczych. Akcja jest organizowana w naszej gminie jak co roku przy współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Somoninie.

Każdy klient mógł przekazać wolontariuszkom produkty spożywcze, którymi chce podzielić się z osobami najuboższymi. Produkty rekomendowane to: olej, konserwy mięsne i warzywne, mąka, cukier, olej, bakalie, czy słodycze itp. Żywność z koszy zbiórkowych w konkretnej miejscowości  trafi do osób potrzebujących z lokalnej społeczności, do naszych sąsiadów, osób i dzieci, których nie stać na zakup jedzenia.
Szczególne podziękowania za bezinteresowne zaangażowanie w zbiórkę należą się uczennicom IT:
Lejk Natalii, Roszkowskiej Darii, Walaszkowskiej Ilonie, Rosołowskiej Sandrze, Formelli Wiktorii, Lewańczyk Anecie, Telega Oliwii, Zarach Natalii, Mielewczyk Karolinie.