Po Targach w Berlinie 2019

Dodano: 09-04-2019

W dniach 08-09.03.2019 r. grupa uczniów (16 osób – uczniowie Technikum) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie wraz z opiekunami Beatą Kramp i Kariną Sochą wyjechała na Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie. Wyjazd został zorganizowany przez Zespół Szkół Morskich Gdańsku.
Już w autokarze zawarliśmy znajomości z młodzieżą szkół pomorskich. Wymieniliśmy spostrzeżenia na temat turystyki i idei wyjazdu.
Uczestnictwo w Targach pozwoliło nam zapoznać się z ofertą turystyczną krajów położonych na wszystkich kontynentach. Mieliśmy okazję porównać temperament, kulturę i kolory krajów z północy i południa naszego globu. Szczególnie zainteresowały nas oferty turystyczne Tajlandii, Indii i Polski.
Dodatkową atrakcją wyjazdu było zwiedzanie centrum Berlina. Byliśmy pod Bramą Brandenburską, na Placu Poczdamskim i Placu Aleksandra, widzieliśmy pozostałości muru berlińskiego. Z okien autokaru widzieliśmy Reichstag, najstarszą sygnalizację świetlną, Zoo i najsłynniejszą ulicę z luksusowymi sklepami.
By poznać smaki kuchni europejskiej, kolację zjedliśmy w restauracji Vapiano.
Z targów w Berlinie przywieźliśmy mnóstwo pamiątek i innych drobiazgów reklamujących kraje obecne na targach.
Mieliśmy okazję podziwiać różnorodność kulturową prezentowanych krajów. Po powrocie do Polski, pełni wrażeń, podzieliliśmy się zdobytymi informacjami z uczniami naszej szkoły.