KURS – KUCHNIA MOLEKULARNA

Dodano: 22-04-2019

W dniach 17 -19 kwietnia 2019 roku 10 uczniów z klas II i III Technikum uczestniczyło w kursie dotyczącym poznania tajników kuchni molekularnej. Zajęcia były finansowane ze środków Unii Europejskiej i realizowane w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.

Kurs przeprowadził Łukasz Szewczyk – członek Carving Team Poland oraz Euro-Toques Polska, ceniony doradca kulinarny, twórca Konsorcjum Kulinarnego, pionier i propagator carvingu w Polsce,  współautor jednej z najpopularniejszych polskich książek o tematyce carvingu, organizator szkoleń oraz pokazów kulinarnych, specjalista w dziedzinie carvingu oraz kuchni molekularnej.

 

Uczniowie nabyli szeroką wiedzę z zakresu:

– zarysu historii kuchni molekularnej,

– technik Sous Vide – wolnego gotowania,

– dekonstrukcji – nowoczesnych form klasycznych dań,

– zastosowania chłodzenia ciekłym azotem i suchym lodem w przygotowaniu dań,

– emulgacji – łączenia substancji niejednorodnych,

– zagęszczania – sosy, zawiesiny, wykorzystywanie m.in. ksantyny, maltodekstryny,

– sferyfikacji – przygotowywania kawioru warzywnego,

– żelowania – galaretki, wykorzystanie m.in. agaru, pektyny.

 

Uczniowie są bardzo zadowoleni z uczestnictwa w szkoleniu, a nabyte umiejętności, udokumentowane otrzymanym zaświadczeniem zwiększy ich szanse na rynku pracy.