Udział uczniów w Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym Oliviera Roellingera 2019

Dodano: 18-03-2019

            13 marca 2019r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Gastronomicznym Oliviera Roellingera, który po raz drugi odbył się w Budapeszcie. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy III Technikum żywienia i usług gastronomicznych: Przemysław Birr oraz Jan Stromski.

            Zadaniem uczestników było przygotowywanie dwóch potraw z ryb i owoców morza, opartych na produktach zrównoważonego rozwoju. Nad przebiegiem zmagań konkursowych czuwało międzynarodowe jury. Do konkursy zakwalifikowało się 8 osób, z czterech krajów, tj. Polska, Słowenia, Serbia i Węgry. Niestety, ze względu zdrowotnych, uczestnik z Serbii nie brał udziału w konkursie.

            Uczestnicy konkursu musieli zaprezentować dwie potrawy z ryb i owoców morza. Pierwsze danie – główne – musiało być wykonane wyłącznie ze składników podanych w regulaminie konkursu oraz dwóch dodatkowych składników. Czas przygotowania dania głównego wynosił 2,5 godziny. Drugie danie, którego czas przygotowania nie mógł przekroczyć 30 minut, miało odznaczać się prostotą wykonania, aby można było je przyrządzić podczas codziennego gotowania. Dania miały zawierać ten sam rodzaj ryb. Dodatkowo uczestnicy konkursu musieli przedstawić prezentację w języku angielskim na temat przygotowanych potraw, wyboru ryby itd.  

            Przemek  przygotował na danie główne: „Łosoś zawinięty we włoską kapustę, serwowany w rybno-warzywnym wywarze, ze smażonymi przegrzebkami. Z kolei na drugie danie „Seviche z łososia podany z ciastem filo i sosem musztardowym”. Jaś zaserwował na danie główne „Smażony dorsz skrei podany z czarną soczewicą i mulami w towarzystwie warzyw”, zaś na drugie danie „Zawijaniec z ogórka faszerowany tatarem z dorsza, podany na prażonych bakaliach, z kremem koziego sera”. 

             Jury wyłoniło troje najlepszych uczestników konkursu. Pierwsze miejsce zajął Pacsai Martin – Węgry, drugie miejsce Jure Dretnik – Słowenia, a trzecie miejsce Tim Guadanigno – Słowenia. Zwycięzcom gratulujemy.

            Założeniem konkursu nie była tylko rywalizacja, lecz chodziło również o zwrócenie uwagi na zrównoważony rozwój i ochronę zasobów morskich. Dzięki wyjazdowi uczniowie mogli doskonalić kompetencje językowe z języka angielskiego, zawodowe, przezwyciężyć stres, zwiedzić Budapeszt, poznać kulturę i zwyczaje Węgier, nawiązać nowe kontakty z kucharzami i rówieśnikami.

            Uczniom gratulujemy wzięcia udziału w takim konkursie i życzymy powodzenia w kolejnym roku.  Uczniom towarzyszyła i wspierała ich pani Alicja Drzewiecka.