Kilka refleksji o DNIU OTWARTYM w ZSP w Somoninie

Dodano: 25-03-2019

Tłumy ósmoklasistów i gimnazjalistów przybyły 21 marca 2019 r. do naszej szkoły, aby zwiedzić placówkę, zapoznać się z kierunkami kształcenia, wziąć udział w quizach i konkursach z nagrodami.

Goście zostali przywitani przez grupy oprowadzających, którzy zaprosili ich na wycieczkę, prowadzącą poprzez meandry korytarzy. Przystankiem właściwym była sala gimnastyczna, swobodnie mieszcząca w swych przestrzeniach stoiska Technikum Weterynaryjnego, Hotelarskiego, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Szkoły Branżowej I stopnia. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Drink – Bar, wystawa zwierzątek domowych, bazar turecki, „zakład” fryzjerski, kosmetyczny oraz prezentacje elektromechaników, stolarzy, tapicerów.

Dużo atrakcji czekało na łączniku, gdzie zmęczeni wędrówkami gimnazjaliści i ósmoklasiści mogli posmakować specjałów, przygotowanych przez uczniów ZSP w Somoninie. Z zainteresowaniem wysłuchali też wspomnień z realizacji projektów unijnych, zwłaszcza opowieści na temat praktyk zagranicznych.

Gościom podobała się oferta naszej szkoły. Ich zdaniem ZSP w Somoninie jest szkołą przyjazną, z „klimatem”. Nie tylko zwiedzili placówkę i zapoznali się z ofertą edukacyjną dla młodzieży na rok szkolny 2019/2020, ale przede wszystkim zaobserwowali bogate życie Zespołu.