Uczniowie na wykładzie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Dodano: 22-01-2019

Dnia 16 stycznia 2019r. 21 uczniów z klas: II TŻ, III TŻ, II BS b, III ZSZ b wraz z opiekunami p. Alicją Drzewiecką i p. Joanna Skrzypkowską uczestniczyli w wykładzie pt. „Związki cukrzycy typu II z chemią i biotechnologią wypieku chleba”, który został wygłoszony przez prof. dr hab. Michała Woźniaka na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Dzięki wyjazdowi, uczniowie wzbogacili wiedzę na temat cukrzycy typu II i chorób z nią związanych. Poznali też informacje na temat wypieku pieczywa, a szczególnie związków i reakcji, które zachodzą w czasie pieczenia pieczywa, m.in. kwas ferulowy, reakcja Maillarda. Uczestnicy spotkania poznali też mechanizm rozpoznawania smaków, szczególnie smaku słodkiego, rodzaje cukrów i bakterii, wywołujące fermentacje mlekową i alkoholową, ale także dowiedzieli się, co wspólnego ma skórka chleba z Szekspirem i cukrzycą.