Kurs sommelierski

Dodano: 08-01-2019

W dniach 1-2 grudnia 2018 roku 15 uczniów z klas III i IV Technikum uczestniczyło w kursie sommelierskim. Zajęcia prowadził Paweł Zduniak – znany, trójmiejski sommelier z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w 5* hotelu i prestiżowych, cenionych restauracjach, zdobywca nagrody Prix au Sommelier 2016, przyznawanej przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną, sommelier Stowarzyszenia Sommelierów Polskich; Head Sommelier JRE Polska, absolwent Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów oraz londyńskiej szkoły Wine and Spirit Education Trust, uczestnik Mistrzostw Polski Sommelierów, autor wielu artykułów związanych z winem oraz gastronomią.

Uczniowie nabyli  szeroką wiedzę z zakresu win ( historia, typologia, technologia produkcji, dojrzewanie win, zasady łączenia win z potrawami, przechowywanie win).

W programie szkolenia było także poznanie zasad degustacji win, metod otwierania butelek, serwowania win, ćwiczenia w dekantacji wina.

Szkolenie sfinansowane było w większości ze środków szkoły. Uczniowie pokryli tylko symboliczną część kosztów uczestnictwa w zajęciach.

Koszty uczestnictwa Janka Stromskiego, za postawę społeczną i pomoc koleżeńską, w nagrodę, w całości zostały  sfinansowane przez szkołę i prowadzącego zajęcia – Pawła Zduniaka.