27 Finał WOŚP

Dodano: 19-01-2019

Znane słowa brzmią: „Więcej szczęścia jest dawaniu, aniżeli braniu…”, dlatego nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się w organizację akcji charytatywnej w ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne granie przebiegało pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste – gramy dla dzieci małych i bez focha” Celem zbiórki było przede wszystkim pozyskanie środków finansowych dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach specjalistycznych.
        Nasi wolontariusze Szkolnego Koła wolontariatu „Pomocna Dłoń” jak zwykle dumni, zmarznięci, ale wzruszeni  kolejny raz kwestowali na terenie gminy Somonino w stałych miejscach czyli pod kościołami, w Koszałkowie, w pierogarni w Wyczechowie i wielu innych miejscach. Wolontariusze to przede wszystkim ludzie, którzy występują przeciw zdaniu, że „nic się nie da zrobić”. Wiedzą też doskonale, że DOBRO to jedyna rzecz, która się mnoży – jeśli się ją dzieli. Od bardzo wczesnych godzin porannych 13.01.2019r. wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie w łączności z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Somoninie oraz ze Szkołą Podstawową w Somoninie i Goręczynie, zbierali pieniądze do puszek na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
        Szczególne podziękowania skierowane są uczniów: Klaudii Niemc (3T), Agaty Zimmermann (3T), Zuzanny Puzdrowskiej (IIIb), Małgorzaty Murawskiej (IIIb), Przemka Birra (3T), Julii Formela (2T), Julii Kasyny (2T),  Jana Leyk (2T), Miłosza Reglińskiego (IIb), Anety Lewańczyk (1T) oraz Karoliny Mielewczyk (1T). Akcję WOŚP koordynowali opiekunowie p. Sabina Niklas i p. Anna Krokocka.
Wyniki zbiórki w Somoninie nie są jeszcze znane, sztab wciąż przelicza pieniądze ze zbiórki. W przyszłym roku gramy również, gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!!!  Sie ma!