Warsztaty edukacyjno-kulinarne w ZSP

Dodano: 05-12-2018

Dzięki Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa, dnia 28 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie odbyły się warsztaty edukacyjno – kulinarne, realizowane przez Agencję Rynku Rolnego. Warsztaty zostały podzielone na 2 części: wykład, który poprowadził  Krzysztof Szulborski- prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich oraz wyśmienity kucharz Andrzej Ławniczak; ponadto część praktyczna czyli sporządzanie  potraw z drobiu, m.in. „Kaszotto dyniowe na bulionie warzywnym”. Kucharz bazował na produktach wytwarzanych w ramach rolnictwa ekologicznego. W trakcie warsztatów, uczniowie pogłębili wiedzę na temat produktów tradycyjnych, metod ich produkcji, związku produktu z regionem oraz zwiększenie wykorzystania produktów wytwarzanych w ramach uznanych systemów jakości. Uczniowie pogłębili wiedzę na temat  tradycji kulinarnych naszego regionu, uzyskali kilka wskazówek odnośnie własnej drogi edukacyjnej i rozwoju w zawodzie kucharz. Osobą odpowiedzialną za zorganizowanie i przebieg zajęć była p. Joanna Skrzypkowska.