Podsumowanie Szlachetnej Paczki 2018

Dodano: 16-12-2018

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program pomocy ludziom w trudnej sytuacji. To system pomnażający dobro, łączący w przemyślany sposób tysiące ludzi: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.
W tym roku również nasza szkoła  po raz kolejny  włączyła się w akcję charytatywną Szlachetnej Paczki. Dzięki szlachetności i pomocy uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej, udało się nam przygotować siedem paczek dla p. Cecylii. Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym wszystkim, którzy wspomagali akcję i przynieśli dary rzeczowe w postaci żywności, środków czystości i mnóstwa innych niezbędnych rzeczy.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń”, którzy pod okiem opiekunów p. Anny Krokockiej i p. Sabiny Niklas koordynowali przebieg całej akcji. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka, w szczególności wolontariuszom, którzy spisywali, pakowali i przygotowywali paczki: Weronice Blok (IIT), Julii Formeli (2T), Kasi Pryczkowskiej (IIT), Jasiowi Leyk (IIT) oraz Kamili Kurowskiej (IVT) i Klaudi Peta (IVT). Podarunki przyniesione przez uczniów oraz nauczycieli zostały spakowane, opisane i przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki przez p. Aleksandrę Grzędzicką.
Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.