Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dodano: 12-12-2018

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który obchodzony jest 5 grudnia, stanowi okazję do zwrócenia uwagi na szczególną rolę wolontariatu. Aby im podziękować za wspaniały dar,  wyjątkowe obchody 6 grudnia 2018r. zorganizowała również nasza szkoła.
Uczniowie oraz przybyli goście mieli okazję zapoznać się z działaniami Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomocna Dłoń” oraz spotkać się z Piotrem Chistowskim – byłym liderem Szlachetnej Paczki rejonu Kartuzy oraz prezesem Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”, który opowiedział i przybliżył wszystkim ideę wolontariatu.
Od kilku dni w szkole trwały również wypieki pierniczków oraz ciast, które wraz z goframi sprzedawane był na kiermaszu świątecznym. Całkowity dochód ze sprzedaży oraz zbiórki do puszek zostaną przekazane na rehabilitację naszego kolegi. 
W tym dniu odbyło się także spotkanie grupy wolontariuszy wraz  z opiekunami p. Sabiną Niklas oraz p. Anną Krokocką przy słodkim poczęstunku w celu podsumowania dotychczasowych działań Koła oraz omówienia kolejnych zadań i akcji. Z tej okazji życzymy Wszystkim Wolontariuszom, spełnienia marzeń, radości w sercu, dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary, że to co robią ma sens!
W naszej szkole wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” bezinteresownie niosą pomoc wielu osobom z naszego regionu. Składamy także podziękowania za uśmiech, wielką życzliwość, otwartość, wyrozumiałość i wytrwałość w niesieniu pomocy zgodnie z tym, co mówił Jan Paweł II„Wolontariat stanowi znak i wyraz ewangelicznej miłości, która jest bezinteresownym darem z siebie samego – darem ofiarowanym bliźnim, zwłaszcza tym najuboższym i potrzebującym