„Język obcy na wesoło” – warsztaty

Dodano: 05-12-2018

4 grudnia 2018r. odbyły się w naszej szkole warsztaty językowe z j. angielskiego i niemieckiego dla uczniów klasy II i  III technikum oraz grupy uczniów klas VIII ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, pt.: „Język obcy na wesoło”.

Celem warsztatów było przede wszystkim podniesienie kompetencji językowych uczniów, integracja uczniów technikum i szkoły podstawowej oraz promocja szkoły wśród uczniów klasy 8 SP. Nauczyciele języków obcych chcieli również pokazać  uczniom, że nauka języka obcego może być wspaniałą zabawą.

Zajęcia obejmowały część warsztatową, podczas której uczniowie w atrakcyjny i innowacyjny sposób poznawali nowe zagadnienia języka niemieckiego i angielskiego oraz aktywnie integrowali się podczas zabaw ruchowych, połączonych ze zgłębianiem dotychczas nieznanego słownictwa oraz utrwalaniem zagadnień poznanych wcześniej. W trakcie zajęć mieli okazję zagrać w bingo, domino, rozwiązywać zadania o tematyce świątecznej i geograficznej, sprawdzić swoje umiejętności językowe  w grze „terenowej” z użyciem czytników kodów QR; w przyjemny sposób poznać nowe, przydatne zwroty oraz poczuć dreszcz rywalizacji, walcząc ze sobą w kalamburach, grach quizizz lub grze z łapkami. Nie zabrakło również tańca i śpiewu.

Na koniec wszyscy obejrzeli prezentację o szkole, przedstawioną przez uczniów klasy III technikum oraz obejrzeli pracownię gastronomiczną. Całość podsumowała pani Dyrektor Elżbieta Świętoń, dziękując również uczniom i nauczycielom ze szkoły podstawowej za aktywny udział w warsztatach.