Eliminacje szkolne do międzynarodowego konkursu gastronomicznego

Dodano: 16-12-2018

Dnia 06.12.2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  w Somoninie odbyły się szkolne eliminacje do międzynarodowego konkursu gastronomicznego  Oliviera Rolellingera – Contest.

W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III TŻ: Jan Stromski i Przemysław Birr. Pierwszy przygotował zakąskę „Cytrynowy dorsz serwowany z burakiem i kozim serem oraz danie główne „Polędwica z dorsza w mleku z sosem Barnaise, podane na kaszy jaglanej”. Drugi zaś zaserwował zakąskę „Zawijany mintaj z marchewką i koperkiem z sosem orzechowo – miodowym” oraz danie główne „Mintaj na jabłkach zasmażanych z cebulą oraz kalafior na ostro z sosem z szalotek”.

Uczestnicy mieli 30 minut na przygotowanie i podanie zakąski oraz 2,5 godziny na przygotowanie dania głównego. Głównym kryterium, jakim musieli się kierować uczestnicy konkursu, był wybór ryby, która nie jest zagrożona wyginięciem. Ponadto musieli wykazać się wiedzą na temat pochodzenia, wartości odżywczych, sposobu hodowli i połowu ryb oraz prezentować potrawy w języku angielskim.

Nad  prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Kazimierz Żołnowski, p. Beata Kramp oraz anglistki p. Anna Krokocka i p. Anna Baranowska. W tej części eliminacji zwycięzcą został Jan Stromski.

Teraz pora na przygotowanie do konkursu międzynarodowego w Budapeszcie. Chłopakom życzymy powodzenia.

Konkurs zorganizowała p. Joanna Skrzypkowska.