„Drób i ryby w kuchni świątecznej”

Dodano: 05-12-2018

W dniu 1 grudnia 2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie zorganizowaliśmy, po raz pierwszy dla społeczności lokalnej, warsztaty kulinarne pod hasłem „Drób i ryby w kuchni świątecznej”.

Pod kierunkiem mistrza kucharskiego, a równocześnie „Najlepszego kucharza województwa pomorskiego” – pana  Kazimierza Żołnowskiego, 13 uczestniczek  poznawało i doskonaliło tajniki sztuki kulinarnej, tak by na świątecznym stole królowały oryginalne potrawy, bazujące na klasycznych bożonarodzeniowych smakach, ale  w nowej odsłonie. Drób i ryby są  popularne w Polsce i na świecie. Niemniej nie wszyscy są mistrzami w kuchni.

Tradycje świąteczne mają to do siebie, że  budzą w nas dużo ciepłych uczuć i pozytywne nastawienie. Rzadko kiedy bywają modyfikowane lub udoskonalane. Warsztaty kulinarne, które zaproponowaliśmy, nauczyły uczestniczki kreatywności, tak by z klasycznych dań stworzyć zupełnie nowe kompozycje smakowe. W programie zajęć było między innymi:

– poznawanie przeznaczenia noży kuchennych oraz ich właściwy dobór do wielkości dłoni,

– obsługa nowoczesnych urządzeń kuchennych, np. piec konwekcyjno – parowego,

– poznanie technik kulinarnych filetowania i dzielenia ryby,

– zasady sporządzania galarety, zasady doboru składników i klarowania,

– technika trybowania całego kurczaka,

– tablerowanie masy mięsnej,

– filetowanie piersi kurczaka oraz formowanie rolad.

Dodatkowo była możliwość poznania podstaw carvingu oraz dekorowania potraw.

W trakcie warsztatów uczestniczki dokonywały oceny przyrządzonych przez siebie potraw, wymieniały się spostrzeżeniami i w dobrych nastrojach planowały następne spotkanie, na które serdecznie zapraszamy – wiosną 2019 roku.

Organizacją warsztatów z ramienia szkoły zajmowała się pani Joanna Skrzypkowska.