Doskonalenie zawodowe nauczycieli

Dodano: 20-12-2018

W dniach 15 i 16 grudnia 2018 roku 6 nauczycieli przedmiotów zawodowych ZSP w Somoninie wzięło  udział w 16-godzinnym szkoleniu- kursie sommelierskim, prowadzonym przez pana Pawła Zduniak. Program szkolenia obejmował: podstawy wiedzy o winie, historia wina,typologia jakości win, główne regiony produkcji win, czytanie etykiety, produkcja win białych, czerwonych, różowych i musujących. Omówione zostały prawidłowe metody degustacji, rodzaje kieliszków do konkretnych win oraz zasady łączenia win z potrawami. Szkolenie obejmowało mnóstwo informacji w tym zakresie. Uczestniczki,oprócz wiedzy teoretycznej, ćwiczyły umiejętności praktyczne, np. dekantacja wina czerwonego czy otwieranie i nalewanie wina białego. Czas szkolenia minął w miłej atmosferze, bardzo owocnie. Nabyta wiedza wykorzystana zostanie w trakcie zajęć z uczniami.