Akcja charytatywna na rzecz schroniska dla zwierzat

Dodano: 05-12-2018

W listopadzie 2018r. w naszej  szkole została zorganizowana akcja charytatywna pod hasłem: „Puszka dla głodnego brzuszka”, na rzecz schroniska – Centrum Pomocy Zwierząt w Kościerzynie. W ramach akcji uczniowie i nauczyciele przynieśli karmę suchą i mokrą, koce, miski, obroże, zabawki i inne akcesoria dla bezdomnych psów i kotów. Wszystkie te rzeczy zostały przekazane do schroniska 03.12.2018r. przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” Klaudię Niemc i Przemka Birra z III T oraz koordynatorów akcji – p. Sabinę Niklas i p. Annę Krokocką.
Schronisko jest domem dla wielu zwierząt. Obecnie jest tam około siedemdziesięciu bezdomnych psiaków: mniejsze i większe, kundelki i psy rasowe, owczarki niemieckie i husky. Niektóre radosne i urocze, inne bardziej nieśmiałe z pełnymi rezygnacji oczami. Wszystkie czekające na pomoc od mądrych i dobrych ludzi z wielkimi sercami.
Wszystkim dobroczyńcom – uczniom, nauczycielom i całej społeczności szkolnej, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie dziękujemy.