Konkurs kulinarny w Chmielnie – „Święta z rybką i nie tylko…”

Dodano: 31-12-2018


W ubiegły czwartek (13.12.18’) w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie odbył się finał konkursu kulinarnego „Święta z rybką i nie tylko…”. Konkurs organizowały Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w Chmielnie oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Marzëbiónci” z Długiego Krza. W rywalizacji wzięło udział 45 uczestników, przygotowując łącznie 57 potraw. Zmagały się ze sobą m.in. osoby prywatne, koła gospodyń wiejskich, a także uczniowie z ZSP Somonino.

Dania uczestników – pod kątem smaku, estetyki przygotowania, ale też sposobu przygotowania i ich związku z tradycją regionalną – oceniało profesjonalne jury. Zmagania odbywały się w trzech kategoriach: potrawa rybna, kaszubskie danie wigilijne oraz słodki przysmak bożonarodzeniowy.  Każdy z uczestników przygotowywał potrawy na własny koszt i z własnych produktów.

Uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie indywidualnie oraz reprezentując szkołę; otrzymane wyróżnienia i nagrody: Cieszyńska Natalia – I miejsce w kategorii „słodkości” i Blok Weronika – II miejsce w tej samej kategorii, Leyk Jan, Bladowska Weronika, Pryczkowska Katarzyna, Ekman Karolina, Formela Julia, Gronda Gracjan, Arndt Karolina, Pobłocka Karolina i Birr Przemysław. Wielkie gratulacje!

Podczas obrad jury uczestnicy i goście wzięli udział w bożonarodzeniowych warsztatach z przygotowywania ozdób świątecznych. Był to bardzo udany dzień!