„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..”

Dodano: 03-11-2018

Dzień Wszystkich Świętych kojarzy się wielu z zadumą nad przemijaniem oraz pamięcią i modlitwą za tych wszystkich, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Polskie cmentarze pełne są świateł płomyków tlących się w zniczach, będących symbolem naszej pamięci o zmarłych. W tym dniu udajemy się na cmentarze i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty i zapalając „płomyk nadziei”. Zapalone znicze symbolizują naszą pamięć i modlitwę, wnoszą podniosły nastrój zadumy i refleksji nad życiem i śmiercią.
Uczniowie klasy II BSb wraz z wychowawcą p. Sabiną Niklas we wtorek 30 listopada 2018 nawiedzili cmentarz w Kiełpinie, zapalając znicze, szczególnie tym zmarłym, o których grobach nikt już nie pamięta. To czas, w którym wspominamy tych, którzy już odeszli, których często zabrakło zbyt szybko.
„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..” – słowa ks. Jana Twardowskiego oddają nastój listopadowych dni, kiedy w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich.