Pomorskie Drogi do Niepodległej – udział w konkursie

Dodano: 04-11-2018

POMORSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁEJ – gala w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Uczniowie kl. II Technikum: Weronika Bladowska, Katarzyna Pryczkowska i Jan Leyk wzięli udział w wojewódzkim konkursie multimedialnym „Pomorskie Drogi do Niepodległej”. W czerwcu 2018 r. przygotowali prezentację na temat ks. Józefa Wryczy, która została zakwalifikowana przez jurorów Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Kartuzach do etapu regionalnego. We wrześniu zaprezentowali sylwetkę księdza Wryczy w Starogardzie Gdańskim na eliminacjach regionalnych. Uroczysta gala wręczenia nagród przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka odbyła się 19 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W gali wzięło udział 14 uczniów kl. II Technikum, którzy mieli okazję wysłuchać wzruszającej prelekcji „Patriotyzm w moim życiu”, wygłoszonej przez Elżbietę Tatarkiewicz – Skrzyńską, sanitariuszkę Powstania Warszawskiego, łączniczkę w konspiracji. Następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuchlinie przedstawiły opowieść o dziejach swojej placówki. Na zakończenie uroczystości „Pomorskie Drogi do Niepodległej” uczniowie zostali zaproszeni na spektakl „Lalka” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Udział w konkursie multimedialnym był niezwykłą przygodą, gdyż uczniowie wyszukiwali lokalnych bohaterów, o których niestety zapomina wielka historia.