Na wykładzie na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Dodano: 19-11-2018

Udział uczniów w wykładzie na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

            Dnia 9 listopada 2018r. uczniowie (oddział kucharz) z klas I, II Branżowej Szkoły I stopnia oraz III Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z p. Alicją Drzewiecką i p. Joanną Skrzypkowską uczestniczyli w wykładzie na Uniwersytecie Morskim w Gdyni, który wygłosił dr inż. Witold Kozirok. Tematem przewodnim wykładu był „Cukier – realne zagrożenia współczesnej cywilizacji”. Po interesującym wykładzie uczniowie zwiedzili uczelnię, a następnie udali się na seans filmowy do kina.

Dzięki wyjazdowi uczniowie wzbogacili wiedzę na temat cukru, a szczególnie spożywania cukru w życiu codziennym; chorób związanych z nadmiernym spożywaniem cukru, wpływu cukru na zdrowie i organizm człowieka, dziennego zapotrzebowania cukru dla człowieka, zawartości cukru w żywności i produktach spożywczych, zastosowania zamienników cukru, a także poznali środowisko studenckie.