„Kraina, która się w sercu zaczyna” – współcześni polscy poeci o ojczyźnie

Dodano: 13-11-2018

„Kraina, która się w sercu zaczyna” – współcześni polscy poeci o ojczyźnie

Organizatorem Szkolnego Konkursu Recytatorskiego z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkole byli nauczyciele: bibliotekarz – Hanna Penkowska i polonista – Judyta Ducher. Konkurs miał na celu m.in. popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, popularyzowanie współczesnej poezji opiewającej piękno ojczyzny i kształtowanie postaw patriotycznych. Odbywał się na przełomie października i listopada 2018r., bowiem przebiegał w dwóch etapach – klasowym i szkolnym. Po przesłuchaniach, ogłoszenie wyników nastąpiło w „Dniu dla Niepodległej” na uroczystym apelu – 8 listopada, gdzie finaliści mogli popisać się raz jeszcze występem. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni ocenami, a  wyróżnione osoby otrzymały drobne upominki i dyplomy.  Gratulacje dla finalistów:

I miejsce – Sandra Drążkowska – kl. III T za utwór „Oblicze ojczyzny” (T.Różewicz)

II miejsce – Jan Leyk – kl. II T za utwór „Dywizjon 303” (Elektryczne Gitary)

III miejsce – Karolina Ekman – kl. II T za utwór „Naprawimy to” (GRUBSON)