Po zmaganiach gastronomicznych w Przodkowie

Dodano: 09-11-2018

Wojewódzki konkurs gastronomiczny – „Jesienny Piknik na Kaszubach”

             6 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbył się „VIII Jesienny Piknik na Kaszubach”, którego hasłem przewodnim było „Polskie barwy narodowe inspiracją kuchni współczesnej”. W wydarzeniu tym wzięli udział nasi uczniowie z klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych: Weronika Bladowska, Weronika Blok, Katarzyna Pryczkowska, przygotowani przez p. Alicję Drzewiecką. Uczniowie naszej szkoły przygotowali: deser – „Jabłko na biało” oraz danie główne – „Kaczka w polskiej odsłonie”.

Celem spotkania było wspólne świętowanie odzyskania przez Polskę Niepodległości, aktywizowanie młodzieży do doskonalenia zawodowego i wspierania uczniów w wyborze i planowaniu dalszej ścieżki zawodowej oraz rozwijanie pasji, zainteresowań i uzdolnień związanych z przygotowaniem potraw, promowanie talentów młodych adeptów sztuki kulinarnej i aranżacyjnej, wdrażanie nowoczesnych procesów technologicznych, gwarantujących zachowanie wysokiej wartości odżywczej, smakowej i estetycznej potrawy, integracja i wspólna zabawa młodzieży oraz zachowanie tradycji regionalnych.

Piknik okazał się inspirującym spotkaniem i kolejny raz mieliśmy szansę zdobyć nowe umiejętności kulinarne. Spotkanie przebiegło w miłej, jesiennej atmosferze, sprzyjającej wymianie doświadczeń.