100-lecie Niepodległości

Dodano: 09-11-2018

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy w naszej szkole w czwartek 08.11.2018r. uroczystym apelem.

Część artystyczna – przygotowana przez uczennice klasy I T, pod kierunkiem p. Marii Konkel i p. Roberta Zielińskiego – przybliżała drogę do Niepodległości oraz kanon patriotycznej poezji.

Podczas uroczystości nastąpiło też rozstrzygnięcie wyników konkursów, odbywających się w naszej szkole w związku z tą szczególną rocznicą. Nagrodzono zwycięzców i uhonorowano uczestników zmagań historycznych oraz poetyckich.

Bartek Ustowski z klasy I BSb okazał się mistrzem wiedzy i patronie szkoły – Józefie Wybickim.

W finale konkursy recytatorskiego „Współcześni poeci o ojczyźnie – Kraina, która się w sercu zaczyna” znaleźli się: Sandra Drążkowska z III T (I miejsce), Jan Leyk z II T (II miejsce) oraz Karolina Ekman (II T). Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

W piątek 09.11.2018r. o godz. 11.11 zabrzmiał w naszych murach „Mazurek Dąbrowskiego” – wym samym włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji śpiewania Hymnu dla Niepodległej.

W piątek 09.11.2018r. reprezentacja naszej szkoły wzięła też tradycyjnie udział w grze miejskiej w Kartuzach, organizowanej przez CIE, pod hasłem „Kartka z przeszłości”. Tym razem z p. Maria Konkel na uliczne zmagania udali sie uczniowie klasy II T: Ola Bladowska, Ola Chodyńska, Karolina Ekman Basia Elentd, Jaś Leyk i Gracjan Gronda.

W niedzielę 11.11.2018r. poczet sztandarowy pod nadzorem p. Roberta Zielińskiego, uczniowie i wychowawcy klas II oraz pani Dyrektor uczestniczyli w obchodach gminno-powiatowych w Kartuzach.