Sadzenie żonkili dla Kartuskiego Hospicjum Domowego w Kartuzach

Dodano: 14-10-2018

Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

Coraz więcej osób na całym świecie sadzi swoje żonkile. Dla wielu cebulka jest wspomnieniem bliskich, którzy zbyt wcześnie odeszli. Również wolontariusze ZSP w Somoninie w środę 11.10.2018r. wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” p. Sabiną Niklas i p. Anną Krokocką zasadzili cebulki żonkili na terenie naszej szkoły. Wiosną zakwitną z nich „POLA NADZIEI”, przypominające, że życie ludzkie jest kruche i delikatne jak kwiat. Akcja jest wsparciem budowy Kartuskiego Hospicjum Domowego „Caritas” w Kartuzach.